Blog o przypinkach

przypinki

Drogi Gościu,
Informujemy, że zmieniliśmy nazwę na:


BUTTONFLY

i poszerzyliśmy asortyment przypinkowych produktów.
Z dumą zapraszamy na naszą nową stronę internetową:


www.buttonfly.pl


Znajdziesz tam także nasze dane kontaktowe.
Do zobaczenia!

Witamy na naszym blogu!

04.12.2012

Nuvision wita Cię w nowym dziale poświęconym swojej działalności. Otwieramy bloga, w którym znajdziecie ciekawe informacje nt. produkcji przypinek, znanych również pod kilkoma innymi nazwami: buttony, badziki, pinsy, kotyliony, plakietki, badże.

05.06.2014

Tak wiele synonimów opisujących jeden przedmiot jakim są przypinki, ma swoją przyczynę w wielu zapożyczeniach z języka angielskiego. Znaczki przypinane na agrafce pochodzą z USA, gdzie zostały wymyślone i opatentowane w latach 60tych ubiegłego wieku. Nazwa buttony odnosi się do angielskiego buttons i oznacza guzik – plakietki są wszak podobne w wykonaniu do zwykłych guzików. Również technologia wykonania przypinek jest łudząco podobna do produkcji guzików.

20.08.2014

Weźmy teraz takie słowa jak badziki lub badże – te mają swoje źródło w określeniu również angielskiego pochodzenia - badge, czyli odznaka (może być także dla szeryfa;). Typowo polskie określenia są tylko dwa: przypinka oraz plakietka. Całe to zamieszanie nie zmienia jednak faktu, że znaczki na agrafce są jednym z najprostszych sposobów na eksponowanie własnych pomysłów graficznych za pomocą trwałego gadżetu. Wiemy coś o tym, bo...”siedzimy w przypinkach” [ang. We are badges] ;-)

24.10.2014

Za pewne wielu z Was zastanawiało się czemu na jeden gadżet używa się tyle różnych terminów: przypinki, buttony, piny, pinki, pinsy, plakietki, badge, badże, buttonsy itd. Powiem krótko: co kraj to obyczaj i inna geneza nazwy. Jednak z samej budowy, wszystkie one tak samo wyglądają i tak samo działają. W Polsce najpopularniejszą nazwą i najbardziej rodzimą jest oczywiście przypinka. Nazwy badge, buttonsy czy buttony pochodzą z obcych języków (angielskiego) i oznaczają guziki, odznaki. Nazwa Pins to po angielsku po prostu broszka, a nazwa plakietka pochodzi z francuskiego i oznacza tabliczkę. Tak jak szybko ewoluowała nazwa tradycyjnych przypinek na świecie, tak i szybko powstawały jej różne wersje. Ale tym działem postaram sie zająć w kolejnym wpisie.

03.11.2014

Kontynuując omawianie tematu przypinek, we wcześniejszym wpisie wspomniałem, że tym razem zajmę się w skrócie określeniem różnych typów i wersji szeroko rozumianych znaczków - badzików. Tak więc można przypinki rozróżnić pod względem kształtu, wielkości, użytych materiałów w komponentach oraz końcowego ich przeznaczenia. Pod względem kształtu dzielą się tradycyjnie na okrągłe, prostokątne i owalne przypinki. Występują także plakietki w kształtach dopasowanych do projektów. Wielkościowo przypinki występują standardowo od 25 do 100mm szerokości dla okrągłych i prostokątnych. W eterze chodzą słuchy, że jest także przypinka 18mm, a na rynku można spotkać komponenty większe niż 100mm. Podstawowymi materiałami z których produkuje się przypinki to żeliwo dla tzw. plakietek i stal nierdzewna bądź plastik dla przypinek typu button. W ostatnich kilku dekadach powstały nowe rodzaje buttonów: breloczki z przypinką na łańcuszku i bez łańcuszka, otwieracze do butelek, buttony z lusterkiem, magnesy na lodówkę i magnesy do ubrań z neodymowym magnesikiem. Dodatkowo producenci prześcigają się w innowacyjnych pinsach takich jak: zindywidualizowane pierścionki, naszyjniki czy kolczyki. Jedno można powiedzieć na pewno – ta branża nigdy nie śpi :) P.S. Za tydzień napiszę coś o technologii produkcji przypinek.

20.11.2014

Cóż – tydzień minął i cisza na blogu. Trzeba to zmienić :) Obiecałem napisać coś o technologii produkcji przypinek, jakie wykonujemy dla Państwa. Sprawa wygląda na pierwszy rzut oka może nie jak lądowanie na księżycu, ale może się wydawać dość trudna. Nic bardziej mylnego :) Użytkowanie maszyn KDI jak i wycinarek do papieru KB01 i KB02 jest dziecinnie łatwa. Sam proces dość dobrze opisujemy na naszej stronie internetowej. Reszty mogą się Państwo dowiedzieć z dołączonej do paczki z zamówieniem instrukcji obsługi. Planowane jest także umieszczenie krótkiego filmiku instruktażowego – wiadomo, większość społeczeństwa to wzrokowcy ;)

24.11.2014

Dziś zajmę się tematem dość często poruszanym przez naszych klientów. Opowiem coś a pro po „świecących przypinek”. Na rynku polskim dostępne są w zasadzie 3 „technologie świecenia”: zastosowanie Pantonu Fluo, druk odblaskowy lub wydruk świecący własnym światłem po naświetleniu. NuVision wykonuje przypinki m.in. z projektami wydrukowanymi na arkuszach papieru fluo. Panton fluo charakteryzuje się bardzo żywymi kolorami przy dość niskiej trwałości na światło zastosowanych pigmentów kolorów. Druk odblaskowy stosuje się najczęściej na specjalnym papierze do tego przeznaczonym. Można także wykonywać druk solwentowy na folii odblaskowej dedykowanej – np. Oracal Reflective Film czy Reflekton w Integart INC. Trzecią techniką jaką wymieniłem są przypinki z farbą drukarską wchodzącą w reakcję z fotonami świetlnymi i po pobudzeniu, emitujące w ciemności światło. Są to inaczej mówiąc buttony luminescencyjne. Ze znanych farb UV do druku graficznego można wymienić: Multiprint, Multimat czy Uvimax.

29.11.2014

W dzisiejszym wpisie pochylimy się nad kwestią elektrostatyki przy produkcji przypinek. Jest to temat dość ciekawy pod względem wielu uwag związanych szczególnie z folią akrylową typu błysk, której używamy do pokrycia przypinek. Jak zapewne wiecie, napięcie elektrostatyczne powstaje na powierzchni przedmiotów o siebie pocieranych, zwłaszcza różnego rodzaju plastików. Gdy np. dociskamy przypinkę na maszynie KDI, powstaje między metalowym elementem matrycy tłoczącej a folią przypinki pewien ładunek elektrostatyczny. W pewnych szczególnych sytuacjach, może to spowodować lekkie odstawianie folii od krawędzi przypinki. Z naszego doświadczenia, jeżeli nie jest to wina amortyzacji sprzętu (zużycia) lub źle spasowanych elementów, można zastosować wtedy dwie techniki. Jedna to użycie drobnej mgiełki (za pomocą np. nebulizatora), bezpośrednio na folijkę i następnie położenie jej na papierowy wydruk plakietki. Nie trzeba się obawiać, że coś sie stanie z projektem – jest to na tyle mała i dobrze rozprowadzona wilgoć, że nic nie powinno się złego wydarzyć. Drugi sposób to użycie środka typu WD40 lub oliwa techniczna na wewnętrzną powierzchnię górnego tłoka zaciskowego (pionowa ścianka za bolcami matrycy). Dobre posmarowanie powinno zniwelować nadmierne tarcie w maszynie dzięki czemu dostajemy idealnie dociśnięte buttony. W tym przypadku trzeba uważać, by nie zabrudzić przypinki. Zalecamy chwilę odczekać i zebrać nadmiar zastosowanego środka.

16.12.2014

Ewolucja/ rewolucja – tak można w skrócie nazwać postęp w dziedzinie maszyn do produkcji przypinek. Tradycyjne maszyny do przypinek KDI z niewymienialnymi głowicami, zaczynają mieć mocną konkurencję - maszyny typu FLEXI, na których można wykonywać różne rozmiary buttonów. Jaki jest ich największy plus? Oczywiście wymienialne matryce, bez konieczności kupowania oddzielnych, całych maszyn. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko miejsce na półce w magazynie ;) ale także dużo pieniędzy. Poza tym jeszcze lepsze materiały wykorzystane do ich produkcji i bardziej ergonomiczny kształt. Cóż więcej potrzeba do przypinkowego raju :) Dlatego niebawem wprowadzimy do sprzedaży urządzenia do produkcji przypinek typu FLEXI.

Powoli zbliża się Nowy Rok i zbliża się także czas noworocznych obietnic. To piękny czas na przemyślenia i powzięcie nowych planów. Firma NuVision wie już co w nadchodzącym 2015 roku chce wprowadzić do swojej oferty:) Są to komponenty 25 mm pierścionki, kolczyki, naszyjniki oraz lusterka 75 mm i maszyna typu FLEXI. Praca nie jest łatwa, ale satysfakcja z noszenia takich cudeniek, oglądania się w pięknym lusterku czy korzystania z innowacyjnego sprzętu do produkcji przypinek, jest tego warta. Oby każdy mógł spełnić swe obietnice noworoczne i cieszyć sie nimi tak jak my ;)

09.01.2015

Witamy w Nowym Roku 2015. Za oknem w Krakowie jesień a u nas w biurze lato. Zaczynamy z grubej rury :) Maszyna Flexi z całą paletą wymienialnych matryc tłoczących już jest w dokach startowych. Kwestią najbliższych tygodni jest tylko kiedy ruszy jej sprzedaż. To samo tyczy się nowej kolekcji komponentów do przypinek 25 mm: pierścionki, kolczyki i naszyjniki. Staramy się rozszerzać także możliwości już istniejących w naszych ofertach produktów. Buttony z otwieraczem do butelek z kółeczkami do kluczy i magnesem neodymowym do zawieszania na lodówkę. Rozszerzamy ofertę o lusterka 75 mm i przypinki z płaskim metalowym rewersem 25mm i 38 mm. Przypinki z płaskim rewersem i magnesem neodymowym, są w znacznie atrakcyjniejszej cenie niż przypinki w formie magnesu i dodatkowo do tego osobny magnes neodymowy. Każdy znajdzie coś dla siebie i będzie zadowolony :)

22.01.2015

Miesiąc styczeń już powoli za pasem i musimy się pochwalić, że Maszyna do przypinek Flexi z w pełni wymienialnymi matrycami tłoczącymi sprawdziła się bez zarzutu. Także możemy ją polecić wszystkim naszym użytkownikom z czystym sumieniem. Komponenty do buttonów 25 mm: pierścionki, kolczyki i naszyjniki juz wcześniej sprawdziły się w produkcji. Niedługo zaktualizujemy naszą stronę internetową, nanosząc odpowiednie informacje w cenniku i w produktach. Firma Nuvision produkuje przypinki okrągłe o średnicach 25, 38, 50, 59 i 75 mm w różnych wariantach wykończenia – jako lusterka czy breloki. Staramy się rozszerzać naszą paletę produktów. Może macie jakieś pomysły i chcecie się nimi z nami podzielić. Piszcie śmiało na nasz mail w tej sprawie.

02.02.2015

Kochani, czas leci i nowe pomysły przychodzą do głowy. Ale ciiii, na razie nie zdradzamy szczegółów. Powiemy tylko jak najlepiej zamawiać u nas przypinki. Oczywiście można nasze produkty typu: maszyna do przypinek, wycinarki do papieru KB01 i KB02 czy magnesy i otwieracze butelek itd. zamawiać poprzez przesłanie maila na info@nuvision.pl. Działamy jednak także na tak popularnym portalu aukcyjnym jak Allegro. Nasz nick to KDI-BUTTONS. Możecie znaleźć tam przypinki, buttony, pinsy, magnesy na lodówkę, kotyliony i ich kompozycje z odpowiednio skalkulowanymi już cenami. Na pewno ułatwi to Wam wybór i dokonanie decyzji co chcecie kupić. Co jakiś czas dodajemy nowe aukcje z komponentami i gotowymi produktami typu pierścionki, kolczyki, naszyjniki, lusterka itd. Zachęcamy do korzystania z aukcji z przypinkami.

09.02.2015

Dostajemy od Was, nasi drodzy Klienci, zawsze ciekawe pytania ofertowe. Na jedne możemy zaproponować realizację, a inne niestety przekraczają nasze możliwości pod względem asortymentu. Staramy się jednak w miarę możliwości sprostać przynajmniej większości z Waszych pytań. Dam tu przykład - zamówienie na przypinki okrągłe z agrafką igłową wczepione na kartonik i konfekcjonowane do woreczka strunowego. To z działu reklamowego bardziej. Pokuszę się także o przykład z działu historycznego – kokardy narodowe zwane inaczej rozetkami narodowymi. Czasem idziemy o krok dalej i łączymy dwa ciężko ze sobą współgrające elementy jak przypinka z agrafką i klej na ciepło do przyklejenia na kartonik. Gdzie indziej, jak już kiedyś wspomniałem w jakimś wpisie, łączymy choćby otwieracz do butelek z kółeczkiem na klucze i magnesem na lodówkę naraz. Dostajemy wiadomości od Was o nowych typach przypinek – medalionach, czy przypinkach 18 mm. Cóż, czas pokaże ile z tych produktów wejdzie do naszej sprzedaży na stałe...

16.02.2015

Czas aby reguła stała sie tradycją i ten czas właśnie nastał - na naszym blogu pojawia się kolejny wpis. Tym razem napiszę na temat wycinarki do papieru do przypinek model KB01 i model KB02. 100 zł różnicy w cenie między obiema wycinarkami, to nie jedyna różnica między nimi. W wykrojniku KB02 zastosowano przede wszystkim trwalsze materiały – stal nierdzewna i wzmocniony plastik typu pleksi. Wycinarka do przypinek KB02 jest też bezpieczniejsza w użytkowaniu ze względu na zastosowany innowacyjny typ noża, który jest schowany za ochronną obręczą. Model KB01 poza niższą ceną, może być atrakcyjny przede wszystkim ze względu na niższe koszty w trakcie jego użytkowania i łatwiejszą dostępność w zakupie noży zapasowych – są to typowe noże tapicerskie. Jest też bardziej intuicyjny w użytkowaniu i szybciej można dzięki niemu wycinać projekty z papieru.

24.02.2015

Cześć Blogerzy, jak Wam mija miesiąc luty :) ? Wiosna za pasem Ten wpis będzie miał roboczą nazwę – komponenty. Firma Nuvision sprzedaje komponenty łącznie: awers + rewers + folia błysk. Macie jednak także możliwość zamawiać oddzielnie u nas te produkty. Jest to szczególnie pomocne w przypadku nadmiaru jednego elementu nad drugim. Jeżeli np. jesteście zainteresowani produkcją własnych kolczyków, lecz nie macie własnych sztyftów i nie chcecie naszych baranków ;), to możecie u nas zamawiać je oddzielnie. Jest to bardzo na rękę dla wielu naszych klientów. Ceny oddzielnych komponentów nie są zamieszczone w naszych cennikach, dlatego każdorazowo prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy z nami w tej sprawie.

24.02.2015

Przypinki Nuvision – nasz Świat kręci się wokół przypinek, badge, buttonów, kokard, flou i rozetek. Wciąż udoskonalane, wciąż na fali i niezmiennie modne. Już w najbliższych dniach pojawi się nowy cennik maszyn KDI z premierową u nas maszyną typu Flexi. Wymienne matryce tłoczące, to jej niezaprzeczalny atut. Konkurencyjne ceny to druga mocna strona. Po przebytych testach na trwałość i niezawodność, także na nią dajemy Wam 10-letnią gwarancję. Każdemu nowemu jej posiadaczowi życzymy udanej produkcji :)

24.03.2015

W naszej ofercie internetowej pojawił się już cennik na maszyny do przypinek Flexi z wymiennymi matrycami. O jej zaletach już wcześniej wspominałem. Możemy się także pochwalić odpowiednią „Instrukcją BHP”, podpisaną przez licencjonowanego BHP-owca. Daje to dodatkową gwarancję Wam, że maszyna do produkcji buttonów jest bezpieczna podczas właściwego jej użytkowania. Dzięki niej i 10 letniej gwarancji na nasze maszynki do przypinek Flexi, praca przy przypinkach będzie czysta przyjemnością.


przypinki NuVision

Centrum O.P.R. Tagi: Przypinki, przypinki NuVision, maszyny do przypinek, buttony, badziki - mapa strony

design by Indexo